e
sv

WordPress Hack – Chrome Eklentisi İle Wpintel

wordpress hack nasıl yapılır
wordpress hack

WordPress günden güne gelişen bir yazılımdır , Dünya üzerinde en çok kullanılan website şablonu diyebiliriz. ücretsiz olan yazılımı ile wordpress çeşitli temaları ve birçok eklentisi ile insanların kullanmasını ve kod bilmeden sorunsuz bir şekilde websitesi kurmak isteyen kullanıcılar için vazgeçilmez bir sistemdir. Bu Makalemizde sizlere WPintel eklentisinden bahsedeceğiz. Wpintel eklentisi Google chrome’de wordpress sitelerin kullanıcı adını,temasını ,wordpress sürümünü bulamanızı sağlayan bir yazılım’dır.

Wordpress hack

WordPress Sitelerde Kullanıcı Adını Bulma

Herhangi bir wordpress yazılımı kullanan siteye giriş yapıyoruz , wpintel eklentisini kurduktan sonra . chrome > ayarlar > eklentiler bölümünden eklentiyi aktif ediyoruz. WordPress sitenin Anasayfasına giriyoruz. Sağ Üst Köşede wpintel iconuna tıklıyoruz, eğer wordpress bir yazılım değilse wpintel iconu siyah bir renkte görünmektedir. Eğer wordpress bir siteyse icon Yeşil renkli olmaktadır. üzerine gelip tıkladığımız zaman “ENUMERATE USERNAMES” butonuna tıklıyoruz ve websitemizin kulanıcı adını veya mail adresini görüyoruz.

WordPress Sitelerde Kullanıcı Adını Bulma

WordPress Sitelerde Tema İsmini Bulma

Yukarıda gösterdiğim gibi bütün işlemleri tekrar buton yeşil olduğu zaman üzerine gelip tıklıyoruz , 2 seçenek olan temalar ve eklentiler seçeneğine tıkladığımız zaman ilk tabloda temalar ikinci tabloda ise websitesinin kullandığı eklentileri görebiliriz.

WordPress sitenin Versiyon Numarasını öğrenme

eklentiye tıkladığımız taktirde ilk kutucuğa tıkladığımız zaman wordpress sitenin version numarasını elde ediyoruz, bu sayede wordpress sitemizin güncel olarak exploit’lerini kullanarak hedef websitesini hackleyebilirsiniz .

wpintel

eklentiyi indirmek için ; Tıkla

  • Ahmet
    4 ay önce

    Çok iyi bir konu elinize sağlık

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

WordPress Hack – Chrome Eklentisi İle Wpintel