Neler yeni

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

Sosyal Medya Hesap Ele Geçirme Yöntemleri

Reklam Ver Reklam Ver

MrRoot

Asteğmen
Asteğmen
Katılım
15 Ağu 2021
Mesajlar
125
Tepkime puanı
29
Puanları
18

Reputation:

Sosyal medya hesabı çalmak için çok fazla yöntem var benim kişisel tavsiyem "SALDIRIYI HER ZAMAN HEDEFE GÖRE ŞEKİLLENDİRİN"
Şimdi ben size hesap çalmak için bir kaç yoldan bahsedeceğim.

1. Phishing
2. Brute Force
3. Anonim Mesaj (SMS-MAİL)
4. Trojen ve Keylogger

şimdi bu yollardan bahsedelim


1. Phishing


Phishing bir diğer tabiriyle oltalama saldırısı bizlere bir sahte giriş ekranı sunacaktır. Örnek olarak bir hesabımıza giriş yapmak istediğimiz zaman giriş ekranına ihtiyacınız vardır. Phishing saldırısı ile oluştırulan ekrana girdiğiniz her bilgi saldırganın ekranına düşecektir. Bunu nasıl yapacağınız konusunda ise kendiniz yazabilirsiniz ama bunu yapacak donanıma sahip değilseniz eğer github üzerinden link/program alarak çalıştırabilirsiniz. Bunun için KaliLinux veya Termux yeterli olacaktır. Nasıl yapacağınız konusunda ise tool çalıştırdak sonra bize bir link verecektir. Aldığımız linki hedefee gönderiyoruz ve hedef bilgileri girince bizim ekranımıza düşecektir fakat bu linki hedefe gerçek olduğunu inandırmak için yüksek derecede sosyal mühendislik ve inandırıcı taktiklerinizin olması gerekir. Ben kullanmak ve github kullanmayı bilmeyen arkadaşlar için konumun sonuna bir kaç tane github dan aldığım phishing linki bırakacağım.

2. Brute Force


Brute Force kaba kuvvet saldırısı deneme yanılma yolu ile bizi şifreye götürecektir. Şimdi arkadaşlar bunun için yüksek bir sosyal mühendislik kullanarak hedef hakkında derin bilgiler edinmemeiz gerekecektir. Kişi hakkında edindiğim bilgileri topluyor ve olabilecek şifreleri tahmin edip bir belgede topluyoruz tabi bunu yapan toollar da var ama ben sizin tahmin edip sıralamanızı tavsiye ediyorum. Tahmin şifre listesini topladıktan sonra eğer çok fazla şifre tahmininiz varsa proxy kullnınız. Proxy içinde bir çok ip bulundurur eğer bir ip deneme enegli yerse diğer ip ler üzerinden işlem devam ediyor. Bu yöntem için yüksek sosyal mühendislik gerekir. Bu yöntem için aracı siz de yazabilirsiniz github dan da alabilirsiniz. Ben git hub kullanmayı bilmeyen arkadaşlar için konumun sonuna linkler bırakacağım.


3. Anonim Mesaj (SMS-MAİL)


Anonim mesaj gerçekten çok işe yarayan bir işlem olacaktır arkadaşlar. Bunun içinde tabi ki sosyal mühendislik gerekecekir. Hedefin telefon numarasını yada mail adresini alabilirsel eğer site veya terminalimizde çalıştırdığımız bir program ile hedefe sahte bir mesaj yazıp kendi phishing linkimizi ekliyoruz. Hedef korkup şifreyi girince otomatik olarak önümüze düşecektir bilgiler. Bunun için facebook ve instagram yada hangi plartfom ile saldırıyorsanız onun mesajlarına bakıp örnek alabilirsiniz. Tabi ki bu da sosyal mühendislik gerektirecektir. Bunun için sizlere site vereceğim.

4. Trojen ve Keylogger

Trojen ve Keylogger hedefe sahte bir yazılım yüklememiz ile bizlere yardım edecektir. Bu yöntemi eğer ilk üç yöntem çalışmazsa yapmanızı tavsiye ediyorum. Bu yöntem ile hedefe birnevi klavye izleme saldırısı yapıyoruz. Hedefin girdiği her karakter bizim ekranımıza gelir ve biz de bu şeklide şifreyi öğrenebiliriz. Tabi ki dediğim gibi eğer ilk üç yöntem işe yaramazsa bunu yapın hem fazla dikkat çekecek hem de başınıza iş almanıza neden olabilir. Bu konu uygulayacak olursanız iyice araştırınız.


Arkadaşlar daha bir çok yöntem türetilebilir ben sizlere şuan genel yöntemlerden bahsettim. Lütfen forumda sürekli instagram nasıl çalınır diye konu açmaktan vazgeçin çok küçük bir araştırma bile yapacak olsanız forumlar yüzlerce örneği var.


Phishing tool


tek komut :
apt update ; apt install git -y ; git clone git://github.com/htr-tech/nexphisher.git ; cd nexphisher ; bash setup ; bash nexphisher

Brute Force tool


Anonim sms için internet üzerinden hizmet sağlayan siteler bulabilirsiniz


İYİ FORUMLAR
 

kazura

Asteğmen
Asteğmen
Katılım
29 Ara 2021
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1

Reputation:

rica ediyorum lütfen bana bu işleri öğretir misin haftalık veya aylık belli bi ücrete güvenilir dost arkadaş olabileceğimiz birini arıyorum
 
Üst