Neler yeni

Soru sor

Topluluğumuzdan Sorular Sorun ve Cevaplar Alın

Cevap

Soruları Cevaplayın ve Konunuzda Uzman Olun

İletişim Personeli

Uzmanlarımız Sorularınızı Cevaplamaya Hazır

sızma testi [Pentest]

Reklam Ver Reklam Ver

siyahmuahafız

Rektör
Yönetici
Rektör
Katılım
14 Nis 2021
Mesajlar
317
Tepkime puanı
86
Puanları
28

Reputation:

Penetrasyon (Sızma) Testi Çeşitleri ve Siber Güvenlik Danışmanlığı
Web Uygulama (Web Application / Web Güvenliği) Pentest Hizmeti: Firmanın internete açık olan servisleri (Mail, DNS, Web, FTP gibi) üzerinden web güvenliği için pentest yapılarak sızma işlemleri gerçekleştirilir. Kullandığımız metodoloji ve örnek rapor için iletişme geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Yapılan Web Uygulama Güvenlik testlerinde kurumunuzun internete açık olan tüm kaynakları incelenerek ve BDDK sızma testleri kapsamında profesyonel ekibimizin tecrübeleri ile uluslararası metodolojiler kullanılarak testlerimiz gerçekleştirilmektedir. Firmaya ait uygulamalara ve web servislerine yetkili/yetkisiz hesap bilgileri ile giriş yaparak denetimler gerçekleştirmesi sırasında otomatik araçlar kullanılmamaktadır.
Yerel Ağ (Network) Pentest Hizmeti: Kurumun yerel ağı üzerinden yapılmaktadır. Yerel ağda bağlı herhangi bir istemcinin güvenlik açısından ne riskler getirebileceğini gösterme amaçlı olarak gerçekleştirilmektedir. Uzmanlarımız yerel ağınız üzerinde yapmış oldukları lokal testlerle zaafiyetlerinizi ve varlıklarınızın yapılandırma hatalarını ortaya çıkartmaktadır.
Mobile Pentest Hizmeti: Android ve iOS işletim sistemi için geliştirilmiş mobil uygulamalara yönelik statik ve dinamik güvenlik testlerini içermektedir. Gerekli durumlarda kaynak kod denetimi de yapılarak uygulamalarınızın güvenliği denetlenir ve zafiyetler raporlanır.
Cloud Pentest Hizmeti: Kurumunuzun bulut (cloud) sunucuları üzerindeki zafiyetler için yapılan güvenlik testleridir. Bu testlerde sunucularınız üzerindeki yapılandırma hatalarından güvenlik cihazlarınızın başarım oranlarına kadar birçok noktada sızma girişimleri bulunularak rapor hazırlanır.
Kaynak Kod Analizi Hizmeti: Kaynak kod analizi yapılarak kurumunuz, bayileriniz, iş ortaklarınız veya kullanıcılarınız için üretmiş olduğunuz tüm uygulamalar test edilmektedir. Bu uygulamaların kaynak kodları incelenmekte ve barındırmış olduğu zafiyetler tespit edilerek siber saldırılara karşı önlem almanız sağlanır.
DDoS Pentest Hizmeti: Kuruma ait olan tüm internet sistemi detaylı analiz edilerek sisteme servis dışı bırakma saldırıları (DDOS) gerçekleştirilmektedir. DDoS testlerinde Netstress adlı ürün kullanılmakta ve DDoS testleri 50Mbps – 2 Gbps arasında gerçekleştirilmektedir.
Kablosuz Ağ (Wireless) Pentest Hizmeti: Firmanın iç ağlarında yönettiği kablosuz ağ altyapısının incelenerek dışarıdan gerçekleştirilebilecek sızmalara veya kötü niyetli kişilerin saldırılarına karşı sızma testlerinin yapılması ve raporlama hizmetini içermektedir. Kablosuz ağlarınızda bulunan yapılandırma hataları, açıklıklar ve diğer zafiyetler tespit edilerek raporumuza eklenmektedir.
Voip Altyapısı Pentest Hizmeti: Firmanın kullandığı VOIP sisteminin detaylı analizi yapılarak voip sistemi üzerinden işlenebilecek sahtekarlıkların ve zafiyetlerin test edilmesi amaçlanmaktadır. VoIp altyapınızdaki tüm zafiyetler tespit edilerek raporlanır ve açıklıkların kapatılması için öneriler sunulur.
Sosyal Mühendislik/Phishing, Son Kullanıcı Güvenlik Testleri: Firma çalışanlarına ait e-posta hesaplarının internet üzerinden elde edilerek sosyal mühendislik saldırılarının gerçekleştirilmektedir. Yapılan sızma testinde internet üzerinden firma yerel ağına giriş denemeleri, APT ve benzeri saldırı teknikleri uygulanmaktadır. Aynı zamanda bu testler sonucunda çalışanlarınızın bilgi güvenliği farkındalığı ortaya çıkartılarak en zayıf halkaların tespiti amaçlanmaktadır.
 
Üst